Gönderen: tkececi | 2011/05/03

Matematik Kaygısı’na Karşı Panzehir: Mateterapi


Matematik kaygısı kavramı en genel olarak; “Öğrencilerin matematiği düşündüklerinde endişe içinde kalmalarına neden olan, performanslarını düşüren ve dolayısıyla öğrenmelerini engelleyerek matematik başarılarında sekteye uğramalarına neden olan mantık dışı korku hali” biçiminde tanımlanabilir. Bu haliyle matematik kaygısı, öğrencilerde matematiğe karşı olumsuz tutum oluşmasına neden olur. Onların matematiği severek öğrenmesine engel olur ve matematik başarılarının gerilemesine sebep olur.

ek1

Mateterapi; matematik alanında tam olarak başarılı olamayan öğrencilerin, hâlihazırdaki matematik başarılarının ve matematik sevgilerinin hızla ve güvenli bir şekilde arttırılabilmesi için yapılan özel bir eğitim ve danışmanlık sisteminin adıdır.

logol

Mateterapi ile, matematik başarısının önündeki en temel engel olan matematik kaygısı ve korkusu, geliştirilmiş özel danışmanlık ve eğitim programları ile kaldırılarak, öğrencinin matematik başarısına dair yeniden inanç ve özgüven kazanmasının yolu açılır. Tüm bu süreçler sonunda öğrencilerin kendilerine özgü olan, en verimli ve hızlı öğrenme kanalları keşfedilir. Bu kanallardan aktarılacak doğru ve etkin anlatım teknikleri ile matematik bilgilerini çok daha hızlı ve kalıcı bir şekilde öğrenebilmesi sağlanmış olunur.

Daha Geniş Bilgi  İçin buraya bakabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: