Gönderen: tkececi | 2010/12/03

Nasa’dan Yeni Haber: Dünyada Hayat Bulduk!


Amerika’nın Ginger türü müthiş buluş (!) açıklamaları devam ediyor. Bu sefer de etkin bir makamdan dünyayı – birkez – daha sarsacak buluş haberi geldi: Biz Dünyada hayat bulduk!

İlk gün ‘Dünya dışı yaşama dair keşif’ duyurusuyla ‘Uzayda hayat mı bulundu?’ heyecanı yaratan NASA müthiş buluşunu açıkladı: Uzayda hayat değil ama dünyada Arsenikte gelişen bakteri bulduk!

Hatırlanacağı üzere  üzere daha önce bizzat ABD Başkanı Bush tarafından açıklanan ve dünyayı kasıp kavuracağı söylenen Ginger adlı 2 tekerlekli bisiklet haberinden sonra şimdi de birbaşka ciddi (!) makamdan yine dünyayı sarsacak bir haber verileceği duyurulmuştu: Biz uzayda hayat olma ihtimalini bulduk.

Heyecanla ve merakla haberin verileceği söylenen saati beklemeye başladık. Vaat edilen saat gelip çattığında ise  Amerikan Rüyası’nın aslında uyanıkken görüldüğünü bir kez daha öğrenmiş olduk. Böylece, “Hiçkimse düşemez” denilen Ginger’dan düşmeyi başaran Bush haberinden sonra bir başka sarsıcı haber de Nasa’dan gelmiş oldu. Meğer yeni keşif diye avaz avaz bağırıp ortalığı ayağa kaldırdıkları buluş(!) meğer bundan yıllar önce zaten bulunmuş olan bilimsel bir bulgunun yeni farkına varılmasından başka birşey değilmiş.

 

Bu yeni denilen buluş, aslında o kadar eski ve bilindik bir olguydu ki, biz bile bu nacizane blog sayfamızda aylar önce konuya dair bir haber-yazı yayınlamış ve konuya dikkat çekmiştik.

(Bakınız: YAŞAMAK İÇİN ZEHİRLİ GAZ SOLUYAN CANLILAR )

Nasa’nın yeni diye duyurusunu yaptığı haber aynen şöyledir:

Keşif, ABD California’daki Mono Gölü’nde bulunan ve arsenikte çoğalabilen bir bakteri… Bu tuhaf bakterinin çok kuvvetli bir doğal zehir olan arsenikle beslenmesi karşısında şaşkınlığa uğrayan bilim insanları, bunun dünya ve dünya dışı yaşam araştırmalarına bambaşka bir bakış getireceği görüşünde.

Oysa astrobiyoloji denen alana yönelik olarak, biraz olsun çalışma okuyan sıradan bir kişi için bile artık sadece insan hayatının devamını sağlayan şartlara uygun gezegende hayat olabileceğini düşünmek, en masum haliyle cahillik olarak adlanacaktır. Nİtekim sadece bizim bildirdiğimiz haberi okuyanlar bile, NASA’nın yeni farkına vardığı bu gerçeği çok çok önceden biliyor olmuşlardı.

ne diyeyim;
ben sizin eski haberleri yeni farketme erdeminizi değil,
ben sizin uzayda hayat bulma ihtimalinizi sevdim!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: